איך להפתיע ולהשאר מקורי?

כאשר מחפשים מתנות להורים טריים ולתינוקות רכים קל מאד להכנס לדפוסים ידועים מראש. ההורים הטריים מחייכים אבל חושבים שבסופו של דבר התינוק המופלא שלהם, כמה מופלא שלא יהיה, לא באמת זקוק ליותר ממובייל בודד או צעצוע אוניברסיטה אחד. אז איך נותנים להורים מתנה שמצד אחד תהיה שימושית עבורם ועבור תינוקם, ומצד שני תשאר מקורית?

מתכלים, גדלים, נאבדים

אם הדבר שעומד בראש מעיינכם הוא שימושיות המתנה, הרי שישנן שלוש או ארבע קטגוריות ברורות של דברים שכל תינוק צריך, והרבה, מהם:

מתכלים – תינוק זו הוצאה גדולה: חיתולים חד פעמיים, אבקת חלב, קרמים וסבונים, רק חלק מההוצאות הצפויות השוטפות של ההורים הטריים. אם חושבים להביא מתנות בכיוון זה, העיצוב יקבע את ערכה של המתנה לא פחות מתכולתה. קרם איכותי לתינוק, שמן תינוקות וסבון מיוחד לתינוק, אם יארזו בצורה מרשימה יוכלו להותיר רושם של מתנה מושקעת במיוחד, שגם תהיה שימושית במיוחד להורים ולתינוק.

גדלים – אולי המאפיין העיקרי של תינוקות הוא קצב גדילה מואץ. מה שהיה טוב לתינוק בן שבוע, כבר לא יהיה טוב עליו כשיהיה בן חודש או חודשיים, ואחרי חצי שנה יצטרך העולל מלתחה חדשה לחלוטין מזו שליוותה אותו בימיו הראשונים. נהוג להעביר בגדים ישנים מאח לאח, מבני דודים, משכנים, מחברים, אבל תמיד יהיה מקום לעוד חולצה, לעוד מכנס, לעוד בגד גוף, גרביים או כובע חדשים. אולי לא תהיו היחידים שיביאו בגדים לתינוק, אבל בקצב החלפת הביגוד של התינוק וקצב גידולם – ביגוד תמיד ישאר מתנה שימושית, עם עיצוב שיכול להיות ייחודי.

נאבדים, נשחקים או סתם נשברים – כל ילד ישחק בבוא הזמן בפאזלים, אבל עד שהפאזל יגיע לאח או לאחות הקטנים כבר תמיד יהיה חסר בהם חלק, או ידית של אחד מחלקי הפאזל תשבר. לא רק פאזלים וצעצועים נוטים ללכת לאיבוד ולהשבר – מוצצים, בקבוקים, ומגוון דברים יומיומיים נוטים לעבור דילול טבעי. מוצצים שנשכחו בגינות משחקים, בקבוקים שנשארו אצל חברים או בגן, כמה שיש – תמיד צריך עוד. גם כאן הסוד הוא בעיצוב ובאריזה. אריזה מקורית, למשל כמו זו המוצעת בבייביקייקס, יכולה להכיל מגוון מוצרים שימושיים בעיצוב מרהיב שיזכר.

חושבים קדימה

סוג נוסף של מתנות הן מתנות מקוריות בהן נעשית מחשבה קדימה, או עם פזילה לכיוון האח או האחות הגדולים. למשל, צעצועי עץ דוגמת עגלות, או משאית עץ המיועדות לתחילת ההליכה יהוו מתנה מקורית ושימושית בהמשך דרכו של התינוק. האיכות והנוסטלגיה של צעצועי העץ תשאר גם הרבה אחרי שיתר המתנות יעשה בהן שימוש.

מתנות שימושיות הן מתנות יקרות ערך להורים הצעירים. כאשר הן מוגשות בעיצוב משובב לב הן יכולות להפוך מעוד שמיכה, חיתול פליטה או בגד ראשוני למתנה מהודרת אשר תיזכר לזמן רב.

המשך לקרוא: מתנות מקוריות לתינוקות